
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 6 |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Type | Voltage Level |
| Number of Circuits | 1 |
| Output Type | Open Drain |
| Max Power Dissipation | 250 mW |
| Max Supply Voltage | 6.5 V |
| Min Supply Voltage | 1.65 V |
| Number of Channels | 1 |
| Number of Bits | 1 |
| Turn-On Delay Time | 280 ns |
| Quiescent Current | 30 µA |
| Propagation Delay | 4.4 ns |
| High Level Output Current | -20 µA |
| Low Level Output Current | 1 mA |
| Logic Function | Translator |
| Data Rate | 50 Mbps |
| Channel Type | Bidirectional |
| Schedule B | 8542390000 |
| Channels per Circuit | 1 |
| Voltage - VCCA | 1.65 V to 3.6 V |
| Voltage - VCCB | 2.3 V to 5.5 V |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
